Príčinou morálneho pádu Milana Žitného sú Feničania.

Stať sa na Slovensku expertom na čokoľvek nie je žiadny problém.Existuje viacero spôsobov, ako sa dopracovať k tomuto označeniu.

Môžete sa za experta označiť sám, najlepšie v nejakom serióznom médiu, alebo vás na vašu vlastnú objednávku takto označí médium samotné, alebo to môže byť trebárs kombinácia týchto a podobných spôsobov.

Slovensko je krajina, ktorá sa len tak hmýri analytikmi a expertmi.Od ekonomických, cez sociálnych, právnických, dopravných, športových – a takto by som mohol vymenovať všetky vedné, spoločenské a nespoločenské oblasti života.

Slovensko je krajina s najväčším počtom analytikov na svete nielen na obyvateľa, ale aj na jeden problém.

Milan Žitný, inak kedysi rešpektovaný a uznávaný novinár sa dnes venuje podľa vlastných vyhlásení a aj podľa jeho označovania médiami, bezpečnostným analýzam.To by bolo úplne v poriadku, pokiaľ by tomu naozaj tak bolo.Nepamätám sa na žiadne upozornenie “bezpečnostného experta” Žitného, v ktorom by napríklad varoval pred chystanou ruskou okupáciou Krymu, alebo pred chystaným povstaním proputinovkých žoldnierov na východe Ukrajiny.

Rovnako si nepamätám varovania tohoto “experta” pred vznikom ISIL-u, a pred jeho fašistickými metódami vyvražďovania svojich nepriateľov. Nepamätám si na jeho varovania pred útokmi psychopatov a zabijakov, zneužívajúcich Korán na svoje sadistické úchylky v Paríži, rovnako ako si nepamätám na jeho varovanie pred možnosťou zostrelením civilného lietadla proputinovskými zabijákmi.

Nevaroval ani pred magorom zo Slovenska, ktorý sa so zbraňou a motorovou pílou vybral robiť poriadky do Brusselu.

Žitný je typom analytika, ktorý sa dokáže v ním vybraných prípadoch naplno vložiť do ich riešenia.Samozrejme až potom, keď sa už udiali.Pripomína dedinského mudrlanta, alebo ak chcete truľka, ktorý je v miestnej krčme schopný diskutovať na akúkoľvek tému a po 5. borovičke vyriešiť problémy nielen rozbitých dedinských ciest, ale aj (ne)členstvo  Slovenska v NATO, či nezmyselnosť amerického kozmického výskumu.

Predstavte si prácu meteorológa, ktorý vás bude každý deň namiesto toho, ako bude zajtra, informovať  o včerajšom počasí.Je to hlúposť, že? A navonok by sa tak mohli hlúpymi zdať aj mediálne analýzy bezpečnostných problémov Milanom Žitným.

Ale pozor! To platí len z polovice. Sú totiž kauzy, v ktorých dokáže Žitný prekvapujúco rýchlo zareagovať, s ešte prekvapujúcejšími závermi.Stačí si spomenúť na súdny spor Babiša, keď sám Babiš tvrdí, že nikdy nespolupracoval s ŠTB.Senzačné odhalenie, podľa ktorého tomu naozaj tak je, priniesol Babišov bývalý riadiaci dôstojník Kuľha, ktorý tvrdí, že ŠTB si celý Babišov prípad vymyslela. Toto by ma neprekvapilo. Veď ruka ruku myje a smrad smrada kryje.Mimochodom sám Kuľha vyhlásil, že okrem Babišovho “umelo vytvoreného” zväzku, žiadny takýto iný prípad zo svojej eštébáckej kariéry nepozná.

Tomu sa vraví náhodička!

Do prípadu sa ako “renomovaný” bezpečnostný expert aktívne vložil aj Milan Žitný, ktorý celý Babišov spis označil ako prizvaný “expert” na súde za vykonštruovaný.Neviem, odkiaľ berie Žitný odvahu označiť tento konkrétny spis ŠTB za nedôveryhodný. Ak totiž v boľševizme niečo fungovalo perfektne, tak to bola jedine ŠTB. A Žitného slová o tom, že Babišov spis vyrobil umelo nejaký eštébák, aby si mohol nechávať pre seba agentúrne zdroje, ktoré mali byť vyplatené údajnému zdroju (rozumej Babišovi), sú hodnotovo na úrovni krčmového truľa, ktorého som spomenul vyššie.

Žitný zažiaril pred pár dňami znova. Šéf vyšetrovacieho tímu Gorila  Marek Gajdoš  pripustil, že spis je do istej miery autentickým dokumentom Slovenskej informačnej služby. Potvrdenie toho, že dokument je pravý, by spôsobilo zásadný zvrat vo vyšetrovaní.

Žitného reakcia na seba nedala dlho čakať : “Toto vyšetrovateľ nikdy, opakujem nikdy, nerobí(je to samozrejme Žitného klamstvo, stačí si pozrieť archív na internete a takýchto vyjadrení vyšetrovateľov akýchkoľvek prípadov sú tam tisíce)Je to úloha dozorujúceho prokurátora, ktorý sa môže vecne vyjadriť”. Žitný si myslí, že za tým môže byť aj potreba odviesť pozornosť od aktuálnych káuz.

Preboha, pán Žitný a vysvetlíte mi, ktorá kauza je väčšia a dôležitejšia ako tá, pri ktorej existuje reálne, opakujem reálne podozrenie, že do organizovaného zločinu boli a sú zapojené politické špičky tejto krajiny?

Gajdošovi by podľa jeho názoru mali zobrať spis a odvolať ho. Ja si zase myslím, že Žitný postupuje presne podľa pokynov svojho riadiaceho dôstojníka a chlebodarcu. Keďže Gajdoš spolu so svojím tímom zašiel už vo vyšetrovaní príliš ďaleko, je potrebné celý tím rozprášiť.

Kaliňák so svojím gašparom, opravujem sa, s Gašparom si to sami nezlíznu, tak je dobré oprieť sa o stanovisko “renomovaného bezpečnostného experta” .

Rímsky cisár Vespasianus je autorom pamätného výroku. Keď ho Titus kritizoval, že začal vyberať daň z mestských latrín, Vespasianus mu dal ovoňať mincu a povedal: Peniaze nesmrdia.

Môj problém spočíva v tom, že keď si spomeniem na kedysi uznávaného novinára Žitného, vynorí sa mi pred očami nielen minca, ale aj latrína samotná.

Nebyť Feničanov, nemuselo tomu tak byť.Ale títo finanční priekopníci, vymysleli peniaze samotné….