Financujú Bašternák, Kočner, Kaliňák a Fico terorizmus?

Denník Pravda uviedol, že slovenský podnikateľ sýrskeho pôvodu je podozrivý zo zasielania  peňazí teroristickej organizácii tzv. Islamský štát. Informovala o tom štátna tajomníčka ministerstva financií Dana Meager na medzinárodnej konferencii Globsec Tatra Summit, pričom chcela poukázať na možné prepojenie daňových podvodov a financovania terorizmu. Podľa samotnej Maeger, išlo o menšie sumy a nelegálne získané peniaze z vratiek DPH mali končiť prehnané cez rôzne účty na kontách ISIL-u. Konkrétne informácie však odmietla povedať preto, lebo vraj podliehajú daňovému tajomstvu.

Nuž, zaujímavá úvaha pani štátnej tajomníčky. Podľa nej je teda vlastne financovanie terorizmu predmetom daňového tajomstva. Mne to skôr však pripomína prácu nového tímu mediálnych poradcov Roberta Fica. Konkrétne Erika Tomáša a Mariána Bednára. V čase, keď protiutečenecká hystéria začína ochabovať, bolo potrebné v mediálnej záhrade vypestovať kaleráb, ktorý budú natláčať do hláv voličom. Tak si rýchlo vymysleli prípad, ktorý možno ani nejestvuje, alebo jestvuje v úplne inej podobe. A s terorizmom nemá žiadnu, ale absolútne žiadnu súvislosť. A zahalili ho rúškom daňového tajomstva!

Ale ak by sme zobrali informáciu vážne, tak potom sú podozriví z financovania terorizmu aj šuhaji, ktorých mená sú v nadpise článku. A oni sa museli pri podpore ISIL-u zaradiť medzi jeho najvýznamnejších sponzorov! Stačí si spomenúť na Bonaparte, kde lietajú pri podvodoch milióny €, alebo na výpoveď advokáta Chovanca ktorý tvrdí, že v podvodch s DPH na východe Slovenska figuruje okrem Kaliňáka aj “strapatý” Počiatek a krajský smerácky vyberač výpalného, poslanec Stanislav Kubánek.

Ale možno má vyjadrenie Dany Maeger  úplne jednoduchú pointu. Zdôraznila totiž, že pre efektívny boj proti financovaniu terorizmu prostredníctvom daňových podvodov, je potrebné prepojiť informačné systémy jednotlivých colných a daňových správ v Európskej únii. Takže podanikateľský, presnejšie podvodnícky zámer je jasný. Slovensko ako predsedajúca krajina EU ešte stihne vyjsť počas predsedníctva s touto aktivitou. Európska komisia nebude môcť urobiť nič iné, ako finančné prostriedky na túto oblasť informatizácie odsúhlasiť a uvoľniť. A ako je už zažitou skutočnosťou, 100 násobne predražené systémy nekúpi okrem Slovenska žiadna iná členská krajina.

No nekúp to, keď je to také drahé…

Potom už iba zavoní zvonec a rozprávkam tety Maeger o boji proti terorizmu cinkne sms ktorá oznámi, že na účet súdruhom “antiteroristom” zo Smeru boli prípísané milióny €…