Fico v koncoch… Kedy povolá do zbrane blogerov Remišovú, Kaplana, Cvika a Beblavého?

Vrcholom mediálnej biedy Ficovho obrazu je novozakladaný tím poradcov, ktorí majú pracovať na jeho novom imidži. K “osvedčenému novinárskemu expertovi” Erikovi Tomášovi, pribudli Marián Bednár a Michal Hlaváč. Posilnenie je prirodzené, keďže  jediné, čo sa zatiaľ podarilo urobiť ” mediálnemu mágovi” Tomášovi je fakt, že Ficovi absolútne rozhasil už aj tak napäté vzťahy s Dankom.

Výber poradcov však dosť dosť šokuje. Ak si odmyslíme servilných poskokov ErikaTomáša a Ficovu hovorkyňu Betrice Szabóovú, najmä Michal Hlaváč je z kategórie ešte donedávna nepredstaviteľných!

Fica kritizoval nielen ako Procházkov poradca, ale aj ako novinár, v časoch, keď písal pre Aktualne.sk.

„Výročie Novembra by malo byť univerzálnym sviatkom socialistov, konzervatívcov i liberálov, pretože vďaka nemu v týchto zemepisných šírkach existujú,“ komentoval v roku 2009 premiérovo rozhodnutie stráviť predvečer 20. výročia Nežnej revolúcie v Moskve v článku Ficov novembrový pľuvanec.

„Váš prístup, pán premiér, hlboko uráža všetkých ľudí, pre ktorých je sloboda jednou z najvyšších hodnôt a ktorej sa dočkali pred dvadsiatimi rokmi. Oslavovať tento sviatok z Kremľa je perverznosť, akej nieto páru“, napísal Hlaváč v roku 2009(Dušan Mikušovič, DenníkN, 31. 10. 2016).

Nezodpovedanou otázkou pre mňa zostáva, či za tých pár rokov zmenil Fico postoj k Novembru, alebo Hlaváč k Ficovi. A k peniazom, aby bol zoznam mojich domnienok kompletný. Nevdojak som si totiž spomenul, ako v roku 1986 žiadal o súhlas na vycestovanie do kapitalistickej cudziny jeden náš kolega zo stavby. Nebol však v KSS, dokonca nebol ani vo Zväze Československo-sovietskeho priateľstva. Keďže v tom čase potreboval na vvdanie výjazdnej doložky aj súhlas komunistov z podniku, zasadol k tomu výbor. Jeden z jeho členov začal namietať, že nedoporučuje jeho cestu za hranice, keďže nie je dostatočne politicky vyspelý. Vtedy vstúpil do diskusie súdruh predseda strany a povedal : Súdruh Kováč. My komunisti musíme byť veľkorysí aj k tým, ktorí nie sú na tom tak idelogicky dobre, ako členovia strany. Kolega napokon súhlas dostal a vycestoval. Po jeho návrate z Turecka začala manželka predsedu strany chodiť v novom kožuchu made in Türkey… Takže možno uvidíme Michala Hlaváča v novom kožuchu.

Zámer mediálnej úderky, vyvesiť Fica na bilboardy po celej krajine aj s jeho sľubmi je iste pútavý. Rovnako, ako budú “pútavé a predovšetkým uveriteľné” Ficove otrepané slogany a táraniny. Stanú sa množstvom námetov pre ľudovú tvorivosť, keď humoristi z ľudu budú žiadať, aby tam boli doplnené aj heslá typu “diaľnica do Košíc do roku 2010, v roku 2014 už dávno nebudem v politike, ministra odvolám pri podozrení z korupcie do 3 minút, bezplatné zdravotníctvo pre všetkých”.

Takže po pol roku sa možno dozvieme, že ponuku na doplnenie Ficovho tímu mediálnych mágov, dostali aj blogeri z nadpisu.

Len kľud! Kto z nás by bol pred rokom veril, že Žitňanská bude sedieť na zasadnutí vlády veľa Kaliňáka, Bugár si s Dankom možno vzájomne pokrstia vnúčatá a Šebej bude zdielať rovnaké “hodnoty”, ako Glváč?